Konfirmation

Konfirmation 2018


Lørdag d. 24. marts

kl. 10: Absalons Skole 7.A + B ved Paul Kofoed Christiansen

Lørdag d. 7. april
kl. 10: Klostermarksskolen 7. E ved Rasmus Dreyer

Søndag d. 8. april
kl. 10: Klostermarksskolen 7. D ved Maria Harms

Lørdag d. 14. april
Sankt Josef 7.C + 7.D + 7.I ved Præsterne fra Vor Frue/Vindinge samt konfirmandlærere

Søndag d. 15. april
Sankt Josef 7.A + 7.B ved Præsterne fra Domkirken samt præst fra Jakobskirken

Lørdag d. 21. april
kl. 10: Absalon 7.C og Hedegårdene ved Maria Harms

Fredag d. 27. april
kl. 10: Roskilde Private Realskole 7.A ved Ane LaBranche

Lørdag d. 28. april
Roskilde Private Realskole 7.B + ny klasse ved Ane Labranche

Lørdag d. 5. maj
kl. 10: Tjørnegårdsskolen ved Martin Ishøy
kl. 12: Roskilde Privat skole ved Ulla Britt Holm Sørensen


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


Spørgsmål vedrørende konfirmation: kontakt den præst, som står nævnt ved dit barns klasse. Du finder kontaktoplysningerne her.

I tvivlstilfælde kontakt kordegnekontoret:
kordegn@roskildedomkirke.dk

Konfirmation 2019


Lørdag den 6 april

Klostermarksskolen 7. A ved Maria Harms
Klostermarksskolen 7.B ved præst fra Domkirken

Søndag den 7. april
Absalon 7. C ved Maria Harms 
Hedegårdenes Skole (alle klasser) ved Maria Harms

Palmelørdag den 13. april
Absalon Skole 7.A + 7.B ved præst fra Domkirken

Palmesøndag den 14. april
Klostermarksskolen 7.C ved præst fra Domkirken

1. lørdag efter påske den 27. april
Roskilde Private Realskole 7.A ved præst fra Domkirken
Sankt Josef skole 7.I + Y8 ved konfirmandlærer

1. søndag efter påske den 28. april
Roskilde Private Realskole 7. B ved Ane LaBranche 

2. lørdag efter påske den 4. maj
Sankt Josef 7.D ved præst fra Vor Frue Vindinge
Sankt Josef 7.A ved præst fra Jakobskirken

2. søndag efter påske den 5. maj
Sankt Josef skole 7.B ved præst fra Domkirken
Sankt Josef skole 7.C ved konfirmandlærer

Lørdag den 25. maj 
Tjørnegårdsskolen ved anden præst
Roskilde Private Skole ved anden præst